Трајанов: За десет дена ќе се знае новиот мандатар и владиниот состав

05.11.2021

Трајанов: За десет дена ќе се знае новиот мандатар и владиниот состав

 

За десет дена може да завршат сите консултации околу идниот мандатар и состав на новата влада предводена од СДСМ, велат дел од владините коалициски партнери за Канал 5.

Заев по заедничката средба деновиве се консултира со коалициските партнери и на тет а тет средби.. Пред владата е Јана Јосифоска.

Има ли прецизни информации кога точно ќе се официјализира новиот мандатар и кабинетот, и кои лидери денеска имаа средби во владата.

Целиот извештај погледнете го во видеото.

partners partners partners partners partners partners