Среќна Нова 2014 година!

01.01.2014

Среќна Нова 2014 година!

Демократскиот сојуз, на сите граѓани им ја честита новата 2014 година и им посакува среќни Божиќни празници, со искрени желби за добро здравје, мир и благосостојба.

Во годината пред нас ќе бидеме соочени со нови предизвици, но сигурни сме дека граѓаните ќе се определат за подобра иднина, просперитет и остварување на нашите стратешки цели. Треба да продолжиме заедно, да се сплотиме и да се обединиме. Само така ќе бидеме посилни и ќе успееме да стигнеме до нашите цели.

Се надеваме дека новата година на сите ќе ни ја донесе потребната храброст и одлучност, да ги промовираме и негуваме вредностите кои не определуваат како нација, а посебно грижата едни за други, солидарноста, вербата и одговорноста.

Демократскиот сојуз и во 2014 година ќе се залага за владеење на правото, економски развој, за поправедно општество и достоинствен живот за секој граѓанин.Последни Активности

1.11.2012

КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ:

1. Радовиш

Страхил Гавритов, електро инженер, вработен во ЈП Плаваја-Радовиш.

2. Неготино

Ванчо Петров, професор во Гимназијата во Неготино...

прочитај повеќе...13.11.2012

Трајанов - Историски момент за компромис со Грција

Очекувам да се дојде до некаков компромис, но тоа пред сè ќе зависи од внатрешното единство, од тоа дали Република Македонија ќе изгради единствена политика околу ова прашање, вели Павле Трајанов, водачот на македонската парламентарна делегација на Заседанието на Асамблеата на НАТО во Прага.

прочитај повеќе...

19.11.2012

ОПШТИНСКАТА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ДС - КОЧАНИ ИЗБРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

„ Потекнувам од работничко семејство, во партијата влегов поради чесноста, потенцијалите, политичката одговорност и пред се поради политичката иднина, којa ја гледам во Демократски сојуз “... 

прочитај повеќе...

14.01.2013

Kако до нови работни места?

Демократскиот сојуз, заедно со граѓаните ќе работи на градење на Програма за отворање на нови работни места , развој на економијата и унапредување на животниот стандард на граѓаните.

прочитај повеќе...

18.03.2012

ОБРАЌАЊЕ НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ НА IV-ОТ КОНГРЕС НА ДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ

Почитувани делегати, гости, драги пријатели, екселенции, претставници на медиумите, сакам да Ве поздравам и да посакам успешна работа на Конгресот. Демократскиот сојуз е партија која постојано бранува, партија која го слуша гласот на граѓаните. Силата на Демократскиот сојуз, произлегува од нашите принципиелни заложби...

прочитај повеќе...
partners partners partners partners partners partners